Epilasyon(Diode Buz Lazer)

Epilasyon, ultraviole ışıklar yayan özel cihazlar yardımı ile vücuttaki istenmeyen tüyleri yok etme işlemidir.

Uygulama sonrası tüylerin bir kısmı hemen dökülürken, kalan tüyler uygulamadan sonra ortalama 15-20 gün içinde dökülür. Vücutta her bölgeye; üst dudak, göğüs ucu, bikini bölgesi, genital bölgeye bile buz epilasyon uygulanabilmektedir. Bazı durumlarda (Bu durumlar kişinin acı eşiğine göre değişkenlik göstermektedir.) anestezi kremleri ile lokal bir uyuşturma sağlanır.

Profesyonel kullanılan lazer aletinin temel faydası, geniş vücut alanlarına ağda, sir ağda, aletli ve iğneli epilasyondan daha rahat ve hızlı uygulanabilmesidir.

lazer epilasyon yaptırmak riskli midir

Epilasyon Hakkında Merak Edilenler:

Epilasyon Yaptırmak Riskli Midir? Kansere -Yol Açar Mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan (American Food and Drug Administration-FDA onaylı) epilayon cihazların kanser yapmadığı ve yan etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Epilasyonun zararları veya kansere yol açtığı gibi konularla ilgili olarak bir bulguya rastlanmamıştır.

Ten renginde kızarıklıklar oluşabilir. Bu etkiler kısa bir süre içinde yok olmaktadır. Gün içerisinde nemlendirici kullanarak bu yan etkilerden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Koyu tenli ciltlerde uv ışınlar, ciltteki melanin pigmenti ile emildiğinden uygun epilasyon yöntemi uygulanmasına dikkat edilmelidir.

İstenmeyen Tüylerden  Kurtulmak İstiyor Musun?

Merhaba, Cherry Güzellik Salonuna Hoşgeldiniz.
Sizi istemediğiniz tüylerden kurtarmaya kararlıyız.
Peki siz bunu istiyor musunuz?

Sonuçlar Kalıcı Mıdır?

İlk 3-4 seansta kalın kıl yapısı kalıcı olarak yok edilir ve bu 3-4 seans sonunda kıl yapısı azalır. Sadece çok ince tüylerde ve açık renkli tüylerde biraz az kalabilir. Bu herhangi bir problem teşkil etmez.

Epilasyon sonuçları kalıcı mıdır

Ne Sıklıkla Yapmalıdır?

Seans aralıkları ortalama ayda bir yapılır. Kişinin kıl köklerine göre bu süreçler değişmektedir.

Tek Seans Yeterli Midir?

Tek seans tüylerin dökülmesine katkısı olsa da, uzun vadede kalıcı olarak tüylerin dökülmesi için yeterli değildir. Etkili sonuçlar için kaç seans gelmeniz uzman tarafından belirlenmelidir.

Uygulama Süreleri Ne Kadar?

Tüm bacak 30 dk, sırt 30-40 dk, çene ve dudak üstü 2-3 dk, genital bölge 10-15 dk, kol altı 5 dk, kol 20 dk, popo bölgesi 10-15 dk, komple göbek 15 dk. bel 10 dk.

Epilasyon, epilasyon nedir, epilasyon fiyatları

Epilasyon Zararlı Mıdır, Yan Etkileri Var Mıdır?

İşlem esnasında uygulanan ışınlar, sadece orta deriye kadar ulaşır. Bu sebeple deri altında ve iç organlara yayılması söz konusu değildir. Bu ışın yayılan bir ışın olmadığı için herhangi bir zararı yoktur.

Epilasyon Fiyatları Ne Kadardır?

Yasa gereği uygulama ücretlerini açıklayamıyoruz. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için salonumuzu arayabilir, whatsapp’tan veya iletişim sayfasından bize mail atabilirsiniz.

Hormonal Sorunları Bulunan Kişilere Epilasyon Yapılıyor mu?

Evet. Hormonal problemleri olan kişileri, ilgili branş hekiminin tedavi süreciyle birlikte değerlendirip, eş zamanlı olarak uygulama yapıyoruz.

Bronzlaşmış Cilde Epilasyon Yapılır mı?

Bazı merkezler uygulamayı yapsa da biz etkili olmayacağını ve yanık riskini artıracağı için uygulama yapmamaktayız.

Epilasyon Başlangıç Yaşı Nedir?

FDA (American Food and Drug Administration) standartlarına göre 12 yaşından itibaren epilasyon yapılabilmektedir. İşlem yapılacak makinenin FDA onaylı olması önemlidir.

Epilasyondan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Epilasyon yaptırmadan önce mutlaka merkezdeki uzmana kullanılan ilaçlar ve geçirilmiş hastalıklar (özellikle cilt hastalıkları) hakkında mutlaka bilgi verilmelidir.
 • Bölgelerdeki tüylerin uygulama yapılmadan yaklaşık 4 hafta öncesine kadar ağda, cımbız gibi yöntemlerle kılların alınmamış olmasına dikkat edilmelidir. Başarılı bir uygulama için kıl kökünün tahrip edilmesi gerektiğinden, kılı kökünden koparan işlemlerden uzak durulmalıdır.
 • Tüylerin sararmasına neden olan maddeler kullanılmamalıdır. Lazer epilasyon dan bir gün önce tüylerin jiletle alınması daha uygundur.
 • Cildi soyan (Peeling Ürünleri) minimum 15 gün önce bırakılmalıdır.
 • Özellikle yüz bölgesinde makyaj malzemeleri, krem, parfüm kullanılmamasına dikkat edilmeli, kullanılmışsa temizlenmelidir.

Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Uygulamadan sonra ılık duş alabilirsiniz. Ama peeling ürünleri kullanmayın.
 • Bazı ciltlerde seanstan sonra kızarıklık ve kıl dibinde ödem oluşabilir. En fazla 1-2 saat içinde geçer, hızlandırmak için buz tedavisi de uygulayabilirsiniz.
 • Kıl kökleri 10-15 gün içinde dökülecek duruma gelir.
 • Her seansta gözle görülür bir azalma olur. 3. seanstan sonra bu azalma çok daha belirgin hale gelir.
 • Uygulamadan sonra özellikle ilk 2 gün güneşe maruz kalmamaya dikkat edilmeli, yüksek koruma faktörlü (50 faktör ve üstü) güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.
 • Bazı durumlarda seans aralarında cilt rengi güneş ışınları veya solaryum gibi uygulamalarla koyulaşırsa, seansa ara verilmeli ve cilt ana rengine döndüğünde devam edilmelidir.

EPİLASYON ÖNCESİ

Acı Azaltıcı Krem

Kişinin acı eşiğine göre uygulamadan yaklaşık 20 dakika önce bölgeye film tabakası halinde sürülür. Belirtilen zaman zarfından sonra işleme başlanır. Yüz, koltukaltı ve genital bölgede en iyi sonuçlar alınır. Yedirerek sürmemeye dikkat ediniz.
Direkt güneş ışığından koruyunuz.

Çocukların erişemeyeceği ve serin yerlerde muhafaza ediniz. Gözle temasından kaçınınız. Kalp, akciğer gibi önemli organların bulunduğu bölgelerde uygulama yapmaktan kaçınınız. Bir bölgenin tamamına uygulama yapılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s