Cild Bakımı (Hydrafacial Aqua)

Gündelik hayatımızda stres, sigara, yaş faktörü, uykusuzluk, hava kirliliği ve diğer faktörlerden dolayı cildimizde meydana gelen siyah nokta, kırışık ve sivilcelerden kurtulmak için insanlar artık daha çok doğal cilt ürünlerini tercih etmektedirler.

Evde cilt bakımı yapmak


Evde Cilt Bakımı Yapın!

Bu uygulamaların profesyonel merkezlerde yapılması, bu tür uygulamaların imkanımız varsa basit şeklinin de evimizde zaman zaman kendi kendimize uygulanması tavsiye edilmektedir.

Cildimiz kendini devamlı yenileyen, nefes alıp veren yani yaşayan bir organizmadır ve yaşlandığımızın belirtilerinin gözle görüldüğü tek organımızdır. Derimiz bütün vücudumuzu kaplayan ve bizi dış etkenlerden koruyan ön önemli organımızdır. Bu nedenle belli dönemlerde bakım yaparak onu her mevsim canlı tutmaya özen göstermemiz gerekir.

Cilt Bakımı Ürünleri


Cildinize Uygun Ürün Seçilmeli

Cilt bakımı ürünleri, bize bu konuda yardımcı olan en önemli araçlardır. Cilt tipine uygun bakım yapılması, uygulanacak olan bakım kürünün mevsime uygun olması, dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır. Bakım maskeleri, evde yapılabildiği gibi profesyonel hizmet veren güzellik merkezlerinde de uygulanır.

Büyük şehirlerde şehrin havası ve kirliliği cildi etkileyen önemli bir sorundur. Bu nedenle İstanbul civarında ayrıca ilgi gören hizmetler arasındadır. Etkili bir uygulama için yapılması gerekenler ve cilt maskeleri hakkında detaylar aşağıda yer almaktadır.

Cilt Bakımı Nedir, Öğrenin!

Zamanla kuruyan, cansız bir görünüme bürünen, lekelenen ciltler için yapılan uygulamalara genel olarak “cilt bakımı” denir.

Cilt bakımı nedir?” sorusundan daha önemli olan bir başka konu, doğru bir güzellik merkezinde bakım uygulaması yaptırmak için dikkat edilmesi gerekenlerdir. Yapılan bakımın işe yarar olduğundan emin olmak, gidilen güzellik salonuna olan güveni arttıran önemli bir durumdur.

Kullanılan malzemelerin doğallığı, kişinin cildine özel bir bakım tercih edilmesi, bakım yapılırken en çok dikkat edilen konulardır.

Skin Care, cilt bakım Uygulaması nedir, fiyatları

Son yıllarda kimyasal uygulamalardan uzaklaşılmaya ve bakım uygulaması doğal bakım ürünleriyle yapılmaya başlanmıştır. Tedavisi yapılan önemli cilt sorunları arasında, cilt kuruluğu ön plana çıkar. Kuru ciltler için tercih edilen doğal ürünler, genellikle body butter gibi yağlı malzemelerden oluşur.

Cildi besleyen ve sağlıklı görünüme kavuşmasına yardım eden doğal yağlar arasında: Papaya, hindistan cevizi sütü, badem yağı, havuç yağı gibi doğal bitki özleri bulunur. Zeytinyağı da cilde parlaklık ve canlılık veren önemli bir bakım ürünüdür. Bunun yanında her gün su içmeyi unutmayın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s